+ 48 607 870 132ul. Lipińskiego, 38-500 Sanok

Bruk Drewniany

Bruk drewniany jest znany od starożytności. Przy jego wytwarzaniu używało się najtrwalszych gatunków drewna.

W dziewiętnastym i dwudziestym wieku bruk dębowy stał się popularny w USA. Tworzone z niego powierzchnie ulic przetrwały nawet do dzisiaj np. w Pensacoli na Florydzie, w Chicago.

W latach dwudziestych ubiegłego wieku odkryto, że właściwości bruku dębowego pozwalają na wykorzystanie go jako podłogi w wielkich zakładach produkcyjnych. Użyto go m.in. w fabrykach GM, Ford a także w hutach US Steel. W Polsce do dzisiaj funkcjonuje np. w jednej z hal Sanockiej Fabryki Autobusów AUTOSAN.

Dębowe bloczki były również stosowane w ekskluzywnych wnętrzach pałaców i domów zamożnych osób jako parkiet. Najsłynniejszym chyba miejscem, w którym do dziś możemy podziwiać podłogi z drewnianych kostek to pałac w Wersalu.

Dzisiaj bruk drewniany staje się coraz bardziej popularny w Polsce i Europie jako wspaniały naturalny materiał na podłogi w altanach, na tarasach oraz na podjazdy, alejki i chodniki. Układa się go tak samo jak kostkę brukową.

Firma DWERNIK wracając do korzeni oferuje Państwu bruk dębowy w formie kostek o wymiarach 10x10x5 cm lub krążków o różnej średnicy i grubości także 5 cm. W ofercie posiadamy także niespotykany bruk czereśniowy, akacjowy oraz z wiązu górskiego.

ZOBACZ RODZAJE BRUKU